16:58

Ciasta, owoce i mężczyźni. Najlepsze zapachy Yankee Candle na jesień.


Jesienne wieczory zdecydowanie kojarzą nam się z kocem, gorącą herbatą czy kakao, książką lub serialem, przytulnym światłem z kilku źródeł oraz świeczkami. Choć palę woski i świece palę przez cały rok, to właśnie w jesienne wieczory najchętniej sięgam po zapachowe umilacze. Ulubionych zapachów mam kilkanaście, ale dzisiaj pokażę tylko te, po które najchętniej sięgam w ostatni trzy-cztery tygodnie.

November Rain. „Perfumowa” mieszanka drzewa cedrowego, szałwii, cytrusów oraz bursztynu przypomina mi drogie męskie perfumy. Zapach intensywny, wypełniający całe pomieszczenie, ale nie powoduje bólu głowy. Po prostu jakby nasz mężczyzna wypsikał się perfumami w tym samym pomieszczeniu, w którym akurat się znajdujemy. Takich ładnych męskich zapachów w kolekcji Yankee Candle nie jest zbyt dużo, a November Rain jest zdecydowanie moim faworytem w tej kategorii.
Apple Crumble. Bez „jedzeniówki” to zestawienie nie byłoby pełne. Ja uwielbiam jabłecznik, a najlepiej, gdy do herbatki mam tak zwaną „szarlotkę”. I Apple Crumble to właśnie taki zapach „szarlotki”: dużo cukru, wanilii, słodkich jabłek i szczypta cynamonu. Piękny zapach i zero kalorii. Jako tło do wieczoru przy herbatce nadaje się idealnie :)

Vibrant Saffron. Już pisałam o nim rok temu, jako o jednym z najpiękniejszych zapachów kolekcji Q3. Świadczy to tylko o tym, że ciągle jestem zakochana w tym zapachu. Delikatna słodkość wanilii jest wymieszana z szafranem, razem daje to kolejny piękny perfumowany zapach w kolekcji YC. Zastanawiam się nad zakupem dyfuzora z tym zapachem, bo jako jesienny „zapach domu” może sprawdzić się na medal.

Mulberry&Fig Delight. Kolejny ulubieniec z kolekcji Fall In Love. Tym razem jest to prawdziwa owocowa mieszanka: jeżyny, figi oraz żurawina. Słodko i kwaskowato za razem. Zapach intensywny, ale nie przytłacza i nie dominuje w pomieszczeniu. Zużyłam kilka sztuk i chyba pora skusić się na świecę.
Autumn Night. Kolejny męski zapach (mam fazę na zapachy muskulinowe), który ma romantyczną nutę lawendy. Bardzo udana kompozycja, która przedstawia ładnego, drogo ubranego mężczyznę, który zna się na perfumach i wybrał dla siebie najbardziej odpowiedni aromat.
Chcesz dostrzec kontrastów więcej w swoim świecie?
Poczekaj do zmroku i zapal świecę…

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Stazyjka , Blogger