14:19

Bandi Tricho-Peeling oczyszczający do skóry głowy.


Przy pielęgnacji włosów często skupiamy się głównie na włosach, zapominając o strefie najważniejszej, czyli o skórze głowy. Bo właśnie problemy w tej okolicy mogą powodować wzmożone wypadanie, zahamowanie wzrostu nowych włosów i spowolnienie wzrostu włosów już istniejących. Do tego wysuszony skalp może powodować wysuszenie włosów na długości.
Regularne oczyszczanie skalpu jest piekielnie ważne. Sama zauważyłam, że póki unikałam regularnego używania peelingów, moje włosy znacznie wolniej rosły i wypadało je minimum dwukrotnie więcej. Ale peelingi mechaniczne nie zawsze były dla mnie wygodne w użyciu, bo umówmy się, nie jest łatwym zadaniem dobrze oczyścić włosy z cukru lub kawy. Peeling enzymatyczny wydaje się być zbawieniem. Czy tak było naprawdę? O tym w dalszej części postu.

Polska marka Bandi ma w swojej ofercie serię Tricho Estetic dedykowaną włosom. Wśród różnych produktów serii wybrałam Tricho-Peeling oczyszczający do skóry głowy. Nie jest to peeling mechaniczny. W składzie ma aktywne komponenty, które rozpuszczają martwy naskórek i tym samym oczyszczają skórę.

Składniki aktywne, występujące w peelingu:
♦ Mocznik - złuszcza obumarłe komórki warstwy rogowej naskórka;
♦ Kwas mlekowy - oczyszcza skórę głowy i ujścia mieszków włosowo - łojowych;
♦ Mięta pieprzowa - odświeża, działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie;
♦ Alantoina - łagodzi świąd i zaczerwienienia skóry, a także łagodzi podrażnienia;
♦ Estry oliwy z oliwek - odżywiają skórę i regenerują ją;

Do tego w składzie znajdziemy humektanty, co oznacza, że kosmetyk także działa nawilżająco. Szklane 100 ml opakowanie wyposażone jest w pipetę, co usprawnia aplikację peelingu. Nakładamy płyn w przedziałki na 10-15 minut, a następnie zmywamy szamponem. Producent zaleca używanie peelingu raz w tygodniu, ja z kolei stosuję go co 5 mycie, więc u mnie wychodzi to raz na dwa tygodnie.

Tricho Peeling Bandi głęboko oczyszcza skórę głowy oraz dobrze ją nawilża. Włosy są dłużej świeże, a przy dłuższym stosowaniu mniej wypadają i szybciej rosną. Jestem zadowolona z efektów i nic innego mi nie pozostaje, jak tylko polecić Wam ten kosmetyk.

A czego Wy używacie do oczyszczania skóry głowy, jeśli w ogóle sięgacie po tego typu kosmetyki?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Stazyjka , Blogger