21:07

Pierwsze Urodziny Bloga! Jak zmienia się życie po założeniu bloga?


Ten rok minął w niesamowitym tempie. Wydarzyło się tyle wspaniałych rzeczy, nie obyło się też bez strat i porażek. Obrona pracy magisterskiej i koniec studiów, pierwsza praca w zawodzie, ciąża, kupno mieszkania i przeprowadzka. Była też ciężka strata, którą przeżywałam bardzo długo, napotkanie kilku toksycznych ludzi, mobbing i nieuczciwość ze strony pracodawcy czy wynajmującego nam mieszkanie. Na całe szczęście prawie ze wszystkimi toksycznymi osobami zerwałam już kontakt, więc można oddychać spokojniej.

W ciągu tego roku opublikowałam 91 tekst, co daje częstotliwość publikacji raz na około 4 dni. Nie jest źle, biorąc pod uwagę dwie przerwy, które łącznie trwały trzy miesiące. Przez ten rok bloga odwiedziło ok. 3600 osób a liczba odsłon wyniosła 8000. Jestem z siebie zadowolona, bo aktywną promocją bloga zajęłam się niecałe trzy tygodnie temu.

Byłam organizatorką serii wpisów Blogmas, w której wzięły udział jeszcze cztery świetne blogerki (dziewczyny, dziękuję serdecznie i mam nadzieję, że powtórzymy w tym roku). Także współorganizowałam wspaniałe spotkanie Nature of Woman (relacja tu), które spotkało się z dużym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami uczestniczek. Także obecnie trwa wyzwanie #kartonowyzawał, w którym odgracamy swoje mieszkania od zbędnych rzeczy ( chętnych zapraszam tu).
Dostałam pierwsze propozycje płatnej współpracy, choć przy poprzednim blogu zaczęłam takie otrzymywać po trzech latach blogowania. A więc chyba piszę o czymś dobrym i pożytecznym, skoro firmy zwracają uwagę na mojego bloga. W końcu też jestem zadowolona z wyglądu bloga, jego przejrzystości, poruszanych tematów reakcji swoich Czytelników.
A plany na nadchodzący rok? Chciałabym uniknąć przerw i spadku weny, choć nie ukrywam, że po porodzie nie będę miała siły i czasu na regularne blogowanie. Ale od czego jest planowanie? Na pewno uda się uniknąć dłuższych nieobecności :) Także na blogu będzie częściej poruszane tematy prozdrowotne, o minimalizmie, podróżach oraz pojawi się nowa rubryka „remont własnymi siłami”. A może jakieś ciążowo-rodzicielskie tematy też poruszę.
Pomysłów mam dużo, mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu i spotkają pozytywny i aktywny feedback. Bo jedyne o czym Was proszę, to o aktywność na blogu! Nie ma nic bardziej uskrzydlającego, niż przeczytanie nowego komentarza, w którym ktoś docenia włożony we wpis wysiłek. Nawet gdy czytam komentarz pełen krytyki, ale konstruktywnej i kulturalnej, to mam banana na twarzy, bo oznacza to, że ktoś poświęca swój czas by pomóc mi robić to miejsce jeszcze lepsze.
Zapraszam Was na top 5 najpopularniejszych wpisów na blogu w minionym roku:

Pokładam wielkie nadzieje na przyszły blogowy rok. Mam nadzieję, że nowi Czytelnicy będą przybywać, nowych wpisów i pomysłów nie zabraknie, a blog stanie się miejscem naszych regularnych wirtualnych spotkań!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Stazyjka , Blogger