20:46

Mydło z Aleppo – skład, zastosowanie, właściwości i działanie.

Mydło z Aleppo jest tak powszechnie znane, ale mimo to tak mało używane mimo swoich właściwości. W tym poście chcę przybliżyć historie tego mydła, opisać pokrótce jego działanie i korzyści jakie płyną z jego regularnego używania!


Historia.
Tradycyjne mydło pochodzi z syryjskiego miasta Aleppo, gdzie od ponad 2000 lat jest ręcznie wyrabiane przez miejscowych mieszkańców. Skład mydła jest niezmienny i jest połączeniem oleju laurowego, oliwy z oliwek oraz substancji spieniającej. Właśnie dlatego mydło często jest nazywane oliwkowo-laurowym. 
Właściwości mydła z Aleppo.
Olej laurowy posiada właściwości antyseptyczne, właśnie z tego powodu mydło jest szczególnie polecane osobom z cerą trądzikową i tłustą.Olej laurowy ogranicza pojawienie się pryszczy, dogłębnie oczyszcza pory oraz pomaga leczyć blizny potrądzikowe. Ponadto mydło zwęża pory, więc jeszcze jeden powód, dlaczego posiadacze cery tłustej powinni sięgnąć po ten kosmetyk. 

Oliwa z oliwek jest znana ze swoich właściwości nawilżających, natłuszczających i zmiękczających, zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry.
Ze względu na to, że mydło ma odczyn zasadowy, więc po jego użyciu powinniśmy zawsze sięgać po tonik. Także warto pamiętać o stężenie  oleju laurowego w mydle, bo od jego koncentracji zależą właściwości mydła:
  • 5-10% mydło bardzo delikatne, jest odpowiednie dla skóry wrażliwej i suchej.
  • 10-20% to mydło dość deliaktne, jest odpowiednie dla cery mieszanej i normalnej.
  • 20-40% to mydło o mocniejszym działaniu dla skóry tłustej.
  • 40% i więcej to mydło o najsilniejszym działaniu i jest odpowiednie dla skóry trądzikowej.
Ja mam mydło o 15% stężeniu oleju laurowego i dla mojej cery jest w sam raz. Nie jest zbyt wysuszające, ale dobrze matowi i oczyszcza skórę oraz zwęża pory.
Regularne używanie mydła Aleppo pozwala zredukować ilość wydzielanego sebum przez naszą skórę. W przypadku skóry mocno przetłuszczającej się, taki kosmetyk jest jak znalazł. Po za myciem twarzy można go także użyć domycia dzieci i niemowląt, także jako piankę do golenia, jako szampon do skóry z łupieżem oraz do prania delikatnych tkanin. 
Ciągle próbuję oczyścić przestrzeń wokół siebie i dlatego też stawiam na uniwersalne kosmetyki. Też lubicie gdy jeden produkt jest wielofunkcyjny? Też wykorzystujecie pralkę jako schowek a czasem za jej pomocą pierzecie?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Stazyjka , Blogger