19:33

Maska musztardowa dla szybkiego wzrostu włosόw.


Dzisiaj pozostaniemy w temacie włosόw, bo obecnie to jest kwestia, ktόra najbardziej mnie martwi. Opowiem Wam o maseczce, ktόrą stosowałam kilka lat temu a teraz powrόciłam do kuracji.

Maska musztardowa ma za zadanie przyspeszyć porost naszych włosόw, a także zmniejszyć ich wypadanie! Z moich własnych obserwacji to mogę zapewnić, że włosy faktycznie szybciej rosły (w moim przypadku uzyskałam jakieś 3 cm w ciągu miesiąca) i ładniej wyglądały, były bardziej błyszczące i sypkie.
Przepis jest bardzo prosty:
  • 1 łyżka proszku musztardowego (można go znaleźć w dużych sklepach spożywczych)
  • 1 łyżka ciepłej wody
  • 1 łyżka oliwy z oliwek (także dobrze sprawdzi się olej łopianowy, ale może być każdy inny)
  • 1 jajko  
  • 1 łyżeczka cukru
Wszystko razem należy wymieszać, musi powstać jednorodna papka. Nakładamy ją na skόrę głowy lekko wmasowując. Włosy przed nałożniem można lekko zwilżyć, ale nie jest to krok obowiązkowy. Włosy zwijamy w kok, nakładamy czepek foliowy i ręcznik. Trzymamy 15 minut, nawet jak szczypie, to postarajcie się wytrzymać, bo właśnie chodzi o taki efekt, bo to świadczy o przyśpieszeniu krążenia krwi. Ale jeśli pali Was niemiłosiernie, to lepiej zmyć, ale czegoś takiego przy danych proporcjach być nie powinno. Maseczkę stosować można raz w tygodniu w ciągu 5-7 tygodni, a pόźniej robimy przerwę na kilka miesięcy, żeby skόra się nie przyzwyczajała. Za każdym razem staramy się trzymać maskę o kilka minut dłużej. Jeśli Was niedostatecznie szczypie, to można troche dosypać cukru, bo to własnie on reaguje z proszkiem musztardowym i powoduje tą reakcję.
 Czy stosujecie maski domowej roboty, czy wolicie już gotowe? Bo zauważyłam, że domowe maski już nie są tak popularne i modne jak jeszcze kilka lat temu.
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Stazyjka , Blogger